Zamówienia i pomoc: +48 572 292 326 Pracujemy w godzinach: 8.00-16.00
kategorie
kategorie

Proces produkcji

Lamp witrażowych Dragonfly

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą lamp witrażowych z kolekcji "DRAGONFLY"!

Wzornictwo lamp "Dragonfly" oparte jest o technikę tworzenia witrażu stworzoną na przełomie XIX i XX w. przez amerykańskiego artystę, L.C. Tiffany’ego. Technika łączenia wszelakich szkieł witrażowych Tiffany'ego uznana została za nowatorską, trwalszą i bardziej finezyjną od metod znanych i stosowanych wcześniej. Klasyka, styl i wzory są niezmienne od dziesięcioleci, podobnie jak technologiczny proces wykonywania. Każda lampa jest wykonywana ręcznie - tylko misterna i cierpliwa praca oraz niesamowita precyzja pozwalają na stworzenie kunsztownych, ciepłych i kolorowych mozaik, które znajdziecie Państwo w naszej prezentacji internetowej.

Cały proces produkcji lamp witrażowych "Dragonfly" rozpoczyna staranna selekcja surowca - wysokiej jakości szkła witrażowego o niezwykłych barwach.Pierwszym krokiem tworzenia lampy witrażowej jest wycięcie z tafli surowego szkła pasków o odpowiedniej szerokości (tzw. pierwsze cięcie).


Następnie, na wyciętych paskach szkła, malowane są przy użyciu szablonu wzory poszczególnych elementów przyszłego abażuru lampy witrażowej.


Każda lampa w całości jest wykonywana ręcznie, każdy element dokładnie wycinany nożem do szkła.
Wszystkie szklane elementy zostają kolejno starannie oszlifowane i wypolerowane.

Tak oszlifowane szklane elementy owijane są folią miedzianą.

Przygotowane w ten sposób elementy witrażu o różnych kolorach i fakturze układa się na specjalnie wyprofilowanej formie i mocuje poprzez lutowanie cyną.

Po pewnym czasie od zakończenia lutowania zmienia się kolor lutu cynowego ze srebrno-szarego na bardziej estetyczny - czarny.
Konstrukcja abażuru o zmienionym kolorze lutu musi zostać oczyszczona.
Aby nadać witrażowi połysk i utrwalić kolor, abażur poddaje się kąpieli w specjalnym roztworze.
Abażur lampy witrażowej "Dragonfly" jest już prawie gotowy - pozostaje tylko polerowanie oraz kontrola mająca na celu eliminację witrażów o jakiejkolwiek skazie.

Niektóre typy lamp to wynik zastosowania techniki „płaskorzeźby” polegającej na tworzeniu kompozycji z wypukłego szkła kolorowego, łączonego z płaskim szkłem walcowym, np. w formie kolorowych, szklanych owoców czy paciorków. Wydobyta światłem barwa z takich szklanych elementów tworzy wrażenie trójwymiarowości obrazu.

Klasyczne wzornictwo Tiffany’ego, idealnie komponuje się z eleganckimi wnętrzami zaprojektowanymi w tradycyjny, uniwersalny sposób. Uniwersalizm tego stylu od lat wpisuje się we współczesną architekturę wnętrz, pasując zarówno do małych, skromnych pomieszczeń jak i do dużych salonów, sypialni, kuchni – rozświetlając i „ogrzewając” ich nowoczesną surowość i minimalizm.

Większość prezentowanych eksponatów to rodziny lamp (np. duża lampa stojąca, mniejsza gabinetowa, wisząca, kinkiet), co pozwala na kompleksowe wykończenie pomieszczenia dokładnie w tym samym stylu.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej kolekcji lamp witrażowych i zachęcamy do udoskonalenia własnego mieszkania poprzez wprowadzenie do niego tego jedynego w swoim rodzaju klimatu…