Zamówienia i pomoc: +48 572 292 326 Pracujemy w godzinach: 8.00-16.00
kategorie
kategorie

Certyfikat RoHS

UWAGA!
Wszystkie lampy witrażowe z kolekcji DRAGONFLY posiadają certyfikację zgodną z dyrektywą unijną RoHS!*

Celem wprowadzenia dyrektywy jest z mniejszenie ilości substancji niebezpiecznych (takich jak ołów, rtęć, kadm, PBB oraz PBDE) przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych i elektronicznych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zakupiony produkt będzie Państwu służył przez lata. Warto mieć pewność, że przedmiot z naszego otoczenia będzie nie tylko cieszył oko estetyką wykonania, ale był również bezpieczny dla zdrowia.

Każdy element naszych lamp – począwszy od podstawy lampy, przez elementy instalacji elektrycznej aż po luty cynowe witrażu klosza lampy – wykonany jest z materiałów, w których stężenie poszczególnych pierwiastków nie ma negatywnego wpływu na Państwa zdrowie.

Wyżej wymienione metale (tj. ołów, rtęć, kadm) w większych niż dopuszczalne przez RoHS stężeniach mają działanie toksyczne, które wiąże się m.in. ze zdolnością do kumulacji w organizmie, w tym w kościach, nerkach, i mózgu. Ich sole oraz tlenki mogą być przyczyną groźnych zatruć ostrych i przewlekłych, chorób układu krążenia, układu nerwowego, nerek, chorób nowotworowych.

Certyfikat RoHs ma też niebagatelne znaczenie dla wyglądu lampy – luty niecertyfikowane nigdy nie osiągną elegancji lutów certyfikowanych , o ok. 30% droższych w produkcji. Różnicę najlepiej obrazują zdjęcia.

Zdjęcia lamp wykonywane z dalszej perspektywy również ułatwiają niektórym sprzedawcom ukrycie niewygodnych szczegółów – dlatego lepiej przez zakupem lampy dobrze jest upewnić się , co dokładnie kupujemy i zapytać o certyfikat.

Lampa witrażowa w założeniu jest eleganckim , wykonanym ręcznie elementem wyposażenia salonu lub sypialni, będzie służyła lata, warto mieć pewność, że naprawdę będzie zdobiła nasze wnętrze, zamiast szpecić . Lampa nie jest za dnia zapalona, warto, aby również w tym stanie była ozdobą (światło rzeczywiście ukrywa wiele niedociągnięć produkcyjnych) .

Przed dokonaniem zakupu koniecznie sprawdź, czy lampa witrażowa posiada certyfikat RoHS! Sprzedawca ma obowiązek udzielenia wyczerpującej informacji na ten temat.

* RoHS (ang. Restriction of Hazardous Substances ) - unijna dyrektywa (2002/95/EC) z 27 stycznia 2003 roku, wprowadzona w życie 1 lipca 2006 roku, transponowana do Polski Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 marca 2007 roku (Dz.U. nr 69, poz. 457).

Dyrektywa ta odnosi się bezpośrednio do produktów, ale swoim oddziaływaniem obejmuje odpowiednio zdefiniowanego producenta.  Obejmuje swoim działaniem ograniczenia na etapie produkcji we wprowadzaniu substancji niebezpiecznych w elektronice.

Treść dyrektywy mówi, że nowy sprzęt elektroniczny wprowadzany do obrotu na terenie Unii Europejskiej i EFTA ( Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu) począwszy od 1 lipca 2006 (w Polsce od 27 marca 2007) będzie zawierał ograniczenia w zawartości materiałów szkodliwych: ołowiu, rtęci, kadmu, sześciowartościowego chromu, polibromowanych bifenyli (PBB) i polibromowanych eterów fenylowych (PBDE). Komisja Europejska określiła maksymalne wartości koncentracji wagowej tych pierwiastków w elementach lub urządzeniach, gdzie ich obecności nie udało się wyeliminować.
lampy witrażowe dragonfly
lampy witrażowe dragonfly
lampy witrażowe dragonfly
lampy witrażowe dragonfly
lampy witrażowe dragonfly